donderdag 15 oktober 2026

Urban sketching in Amsterdam


Vorige maand was er een urban sketch dag in Amsterdam. Vanuit het hele land kwamen er schetsers.

 
Wij gingen al vroeg naar Amsterdam. Ik wilde voordat het begon alvast wat tekenen. De wandeling van de ‘van dam tot dam loop’ was die dag ook. Misschien was het wel leuk om de wandelaars te schetsen.
Toen we op de Dam kwamen, had ik zo’n half uur voor mijn schets. Ik tekende het Paleis op de Dam met de tenten van de loop ervoor. Helaas poepte er een duif op mijn schets. Ik heb de poep weg gedept met wc-papier. Ik heb daarna de rest van de raampjes getekend. En wat hartjesballonnen roze gekleurd.
Er was geen tijd meer om de schets helemaal in te kleuren, dat was niet erg, want dat zou ik ook thuis kunnen doen. Maar eenmaal thuis besloot ik het toch niet in te kleuren. Juist die vlekken ‘vertelden’ iets over het moment.


Nadat we op de Dam hadden getekend, gingen we naar de locatie, waar de dag werd geopend.
Vervolgens maakte ik de onderstaande tekeningen.

De tekening hierboven was een oefening. Om te schetsen, zonder op je papier te kijken.

De tekeningen hierboven en hieronder zijn oefeningen om mensen te tekenen.

Bij de tekening hierboven gebruikte ik een fudenosuke pen, die aan de ene kant zwart is en aan de andere kant grijs. Handig voor schaduwen.


Ik gebruikte o.a. de volgende materialen:
- schetsboeken 14,8 x 21 cm en 9 x 12 cm

Geen opmerkingen:

Een reactie posten